2019 - 2020 EN AZ YAKAN otomobiller

bilgi içerikli ve size yardımcı olmak için her türlü haberleri sizlere aktariyoruz

 Otomobil dünyasında her gün yeni modeller ortaya çıkıyor. Fakat seçenekler arttıkça fiyat bandı da genişliyor ve verimlilikle birlikte yakıt tasarrufu da önem arz ediyor. Bu yazımızda en az yakan arabalar hakkındaki bilgileri ve özellikleri Betitbetspor Ekibi olarak sizler ile paylaşacağız.

 Bilindiği üzere Focus kısa süre önce yenilenen kasasıyla görücüye çıktı. Yenilenen bu kasa yakıt tüketimi konusunda da hayli iddialı. Zira yeni Focus’un HB 1.5 TDCi modeli 100 km’de 3.4 lt’lik yakıt tüketimine sahip. Hem şık, hem de az yakan bir otomobil isteyenler için Focus sağlam bir alternatif.

 ECOTEC teknolojisi ile sunulan Opel Corsa, dizel otomobiller arasında en az yakan seçenekler arasındadır. 100 kilometre için ortalama 3.2 litre yakıt tüketen Corsa, sadece yakıt teknolojisi konusunda öne çıkmıyor.

Isıtmalı koltuklar ve direksiyon gibi konfora yönelik özelliklere ek olarak hız sabitleyici (Cruise Control) gibi teknolojiler de araç ile beraber sunuluyor.

 En az yakan dizel otomobiller arasında Renault Clio’da bulunuyor.Renault Clio fiyatıyla da en çok tercih edilen cazip modeller arasında başı çekiyor. 1.5 DCi versiyonunun ortalama yakıt tüketimi 4.0 lt yakıyor. Clio uzun yolda da az yaktığı için cebi de yakmıyor ve en az yakan otomobiller listesinde göz kırpıyor.

 Volkswagen ülkemizde ve dünyada en çok tercih edilen otomobil markalarından birisi olup yeni Polo 1.4 TDI ülkemizde en az yakan arabaların başında gelmektedir. Yakıt türü dizel olan modelde 90 HP motor gücü ve manuel vites özellikleri bulunuyor. Yakıt deposu 45 litre olarak belirlenmiştir. 2015-2017 yılları arasında üretimi yapılmıştır. 4,2 litre / 100 KM bir yakıt oranına sahip.

 Citroen C3 çok tercih edilen bir model. 1,4 ile yepyeni bir yüze kavuşan model, 70 hp motor gücüne sahip ve otomatik vites ile dizel yakıt tercih edildi. Yakıtı az olan bu otomobil 2011-2014 yılları arasında piyasa modeliydi.

Fabrika verilerine göre 3,7 litre / 100 KM ile en az yakan arabalardan birisi.

 90 hp motor gücüne sahip olan Hyundai i20 1.4 CRDi blue, Manuel vitesi ile şehir içi 4,5 yakıt tüketimine sahip. Konumuz Hyundai i20 ve tüketim performansı!